Yazılı ve/veya sözlü lisansüstü programların giriş sınavlarına girecek olan adaylarımızın dikkatine

Lisansüstü Programlarımıza Başvuru Yapmış Olan Adaylarımız;

Başvurdukları program yazılı giriş sınavı yapacak ise:

Yazılı sınav tarih ve saatinden önce; lisansustu.yildiz.edu.tr adreslerinde kayıtlı olan e-posta adreslerine sınav linkinin, kullanıcı adı ve şifrelerinin yer aldığı e-posta sistem tarafından gönderilecektir. UZEM tarafından oluşturulan çevrim içi yazılı sınav klavuzu için tıklayınız.

Başvurdukları program sözlü giriş sınavı yapacak ise:

lisansustu.yildiz.edu.tr adreslerinde kayıtlı olan e-posta adreslerine sınav linki gönderilecektir. Sözlü sınava girecek olan adaylar kullanıcı adı ve şifresi girmeye gerek kalmadan ilgili linki tıklayarak sözlü sınava katılabileceklerdir.

 

İlgili Açıklamalar:

  • Adaylarımızın başvuru yapılan lisansustu.yildiz.edu.tr adresindeki e-posta adreslerinin doğru olduğuna emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca sistem tarafından gönderilecek e-postalar spam kutusuna düşebileceğinden spam kutusunun da kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Adaylarımız sbe.yildiz.edu.tr adresinde yer alan duyuruları mutlaka takip etmeli ayrıca başvurmuş oldukları Ana bilim/sanat dalı web adreslerindeki duyuruların da takip edilmesi faydalı olacaktır.
  • Lisansüstü Mülakat Tarih ve Saatleri için tıklayınız.
  • Yazılı ve/ya sözlü sınavlarda, herhangi bir sorun yaşanması durumunda uzem@yildiz.edu.tr adresiyle iletişime geçilmelidir.
  • Ayrıca, lisansüstü değerlendirme süreci ile ilgili diğer sorularınız için lisansüstü program koordinatörleriyle iletişime geçebilirsiniz. Ana bilim/sanat dalları lisansüstü program koordinatör bilgileri SBE anasayfasında yer alan "PROGRAMLAR" sayfasında yer almaktadır.