TEZ ŞABLON KONTROLÜ

Tezlerin tez yazım kılavuzuna uygunluk kontrolleri TEZ SAVUNMA SINAVINDA BAŞARILI OLUNDUKTAN SONRA Lisansüstü Sistem üzerinden yapılmaktadır. 

 

Şablon kontrolü için YTÜ Lisansüstü Sisteme tez yükleme kılavuzu için tıklayınız. 

 

LİSANSÜSTÜ SİSTEME TEZİNİZİ YÜKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Tez Kontrolünden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tez şablonları öğrencilere yardımcı dosyalar olarak hazırlanmış olup, bazı eksiklikler/hatalar içerebilir. Dolayısıyla tez kontrolünden önce lütfen

dosyalarını inceleyiniz ve ilgili düzeltmeleri yapınız. Böylelikle çok fazla hatanız çıkmayacak ve onay süreciniz hızlanacaktır.

  • Tezinizin kontrolü yükleme sırasına göre  (ilk gönderenden son gönderene olmak üzere) en kısa sürede (yoğunluğa göre yaklaşık 5 iş günü içerisinde) ilgili görevli tarafından yapılıp, size aynı sistem üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Aciliyetli durumunuzdan siz sorumlu olduğunuz için lütfen zamanlama planlamanızı doğru yapınız  ve bu konuda Enstitümüzü e-posta/mesaj yoluyla meşgul etmeyiniz!
  • TEZİNİZ HATASIZ İSE-> İLGİLİ GÖREVLİ sistem üzerinden tezinizi onaylar ve size karekodlu onay belgesi mail olarak gelir. (Veya görevlinin tezinizi onaylamasının ardından sistem üzerinden de bu belgeyi temin edebilir ve akış şemasındaki bir sonraki aşamaya devam edebilirsiniz.)
  • TEZİNİZDE HATALAR VAR İSE-> GÖREVLİ İLGİLİ HATALARI SİZE AYNI SİSTEM ÜZERİNDEN E-POSTA YOLUYLA İLETİR. SİZİN DE İLGİLİ DÜZELTMELERİ YAPIP, aynı şekilde sistem üzerinden tezinizin DÜZELTİLMİŞ halini .pdf olarak yüklemeniz gerekmektedir.
  • Tezinizde hatalar devam eder ise hatasız olana kadar bu süreç devam eder. 
  • Tez Savunma Sınavı Tarihinizden itibaren;  beyaz karton ciltli tezinizi enstitüye teslim etmek için 1 AY süreniz vardır. Ayrıca dilekçe yazıp, enstitümüzdeki anabilim dalınızla ilgilenen memura teslim ederek, senato esasları gereği (bir defaya mahsus olarak) 1 aylık ek süre talebinde bulunabilir ve bu süreyi 2 aya çıkarabilirsiniz. (Dilekçenizi danışman onayını alarak imzalatınız.)
  • İntihal kontrolü hakkında bilgi için tıklayınız. 
  • LÜTFEN TEZ KONTROLÜ İÇİN ENSTİTÜYE GELMEYİNİZ.